Bli kjent med Johann i Broker Leads

Hvis du bruker CRM-systemet Broker Leads, er det stor sannsynlighet for at du har møtt Johann - enten på telefon, chat, mail eller i et møte. Johann har jobbet hos oss siden 2021, og startet som Supportkonsulent i Webmegler, var en tur innom Core, og gikk deretter inn i teamet Broker Leads, der han har hovedansvar for å bistå meglere i bruk av systemet. 

Hva er det viktigste for meglerne når det kommer til CRM-system, og hva synes Johann er det beste med å jobbe med Eiendomsmeglere? Bli bedre kjent med Johann her!

Hvordan ser en typisk arbeidsdag ut for deg som Technical Support Specialist?

Jeg tilbringer mye tid med å støtte kunder via telefon, Intercom, og e-post. Jeg jobber også med dokumentasjon, diskuterer endringsønsker med kunder, og bidrar i opplæring og onboardingsprosesser for nye kunder som tar i bruk Broker Leads. Ettersom jeg har såppas mye kontakt med brukerne av systemet fungerer jeg også som et mellomledd mellom våre kunder og utviklerne, og sørger for at meglernes opplevelser og behov blir forstått og hensyntatt i videreutviklingen av produktet. 

Hva tror du er de tre viktigste tingene for meglere når det kommer til CRM-system?

  • Først og fremst er kundene våre opptatt av hvordan systemet kan identifisere og strukturere opp potensielle leads, sånn at de kan vinne flere oppdrag. Noen sverger til ringelisten, mens andre bruker interessentoppfølgingen til dette formålet.

  • En annen ting vi vet at kundene våre er opptatt av, er at løsningen skal være effektiv og kreve så få klikk som mulig for å komme seg fra A til B. 

  • En tredje ting vi ser er viktig, er at systemet fungerer sømløst både på PC, iPad og mobil. Avhengig av om man setter opp en oppdragsavtale, gjennomfører visningen eller følger opp leads vil man bruke ulike digitale enheter, og da må vårt system være tilpasset måten meglene jobber på.

Hvordan er kulturen i teamet ditt?

Teamet mitt består av utviklere, produktekspert og en product manager. Jeg vil si at kulturen er preget av at det alltid er god stemning, og at det er høyt under taket. Teamet har jobbet sammen over mange år, så samarbeidet er godt - samtidig som vi ikke er redde for å utfordre hverandre. Vi har også en kultur for et sterkt kundefokus, og er opptatt av å forstå megleres behov.

Hva er det beste med å jobbe med eiendomsmeglerbransjen?

Jeg liker at Eiendomsmeglere har høyt tempo og setter høye krav, fordi det er noe jeg også verdsetter i mitt eget arbeid. Jeg opplever også at de er engasjerte i faget sitt og virkelig opptatt av å jobbe sammen med oss for å skape gode produkter og løsninger. Og uten å være for generaliserende, så synes jeg veldig ofte at kundene våre har en utadvent og uformell tone i dialog med oss, noe som gjør at det både er utfordrende og morsomt å jobbe med dem. 

Hvem ser du mest opp til i Broker?

Jeg vil trekke frem Gard Schulhus som en person jeg har mye respekt for. Gard har etter mange år i bransjen opparbeidet seg en imponerende faglig styrke og er som et levende leksikon på mange av de mest komplekse delene av systemporteføljen vår. Han er alltid rask til å bistå kollegaer, og håndterer kundesaker med et brennende engasjement. Han sørger for at både kollegaer og kunder føler seg hørt og at problemene deres blir tatt alvorlig. 

Helt til slutt - Hva er ditt beste TV-serietips akkurat nå?

Breaking Bad er nok en all-time favoritt, men jeg vil også anbefale Better Call Saul som en bra spin-off. Hvis jeg skal anbefale noe jeg har sett nylig, så må det blir White Lotus. Jeg er i gang med sesong 3 nå, så det er bare å hive seg rundt hvis man ikke har fått sett det enda!


Forrige
Forrige

Fra Webmegler til Core

Neste
Neste

Broker Leads - milepæler